ارسال پیام

آزمایشگاه پاتوبیولوژی عطار

انجام کلیه آزمایشات روتین بالینی و تخصصی پاتولوژی و ژنتیک
آزمایشگاه تشخیص پاتوبیولوژی عطار در سال 1388توسط آقای دکتر معروضی :
  • ارتقاء سطح كيفيت علوم آزمايشگاهي.
  • كسب رضايتمندي بيماران با ارائه خدمات مطلوب.
  • ارائه كليه آزمایشهای مورد نیاز بیماران با كيفيت مطلوب.
  • بالا بردن كيفيت تشخيص پزشكي جهت درمان اختصاصي بيماران.
  • راه اندازی تستهای تخصصی مورد نیاز پزشكان جهت ارتقاء تشخيص باليني.
  • عقد قرارداد با كليه واحدهاي بهداشتي درماني، شركتها و كارخانجات.
  • استفاده از جديدترين تجهيزات جهت بالا بردن كيفيت نتايج.
  • همكاري در پروژه هاي تحقيقاتي با مشاركت مالي.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در علوم آزمايشگاهي و تخصصی شدن شاخه‌های مختلف آن، درحال حاضر، هدايت آزمايشگاه توسط يك تيم از متخصصين رشته‌هاي مختلف اين علوم ضروري به نظر می رسد. آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک عطار یکی از بزرگترین آزمایشگاه های شرق کشور است و درفضایی حدود ۱۵۰۰ مترمربع خاص آزمایشگاه تشخیص طبی ایجاد شده است. فضای آزمایشگاه براساس استانداردهای موجود آزمایشگاه های طبی بوده و همچنین، سعی شده فضایی جذاب و دلنشین برای پرسنل و مراجعین محترم فراهم شود. این نکته نیز قابل ذکر است که حدود ۲۰۰ آزمایشگاه از سراسر ایران و حتی کشورهای همسایه مانند عراق و افغانستان با این مرکز همکاری داشته و جهت انجام آزمایش، نمونه ها را به این آزمایشگاه ارسال می کنند.

آزمایشگاه عطار شامل بخش های آزمایشگاهی ژنتیك (مولکولی و سیتوژنتیک)، هماتولوژی، سرولوژی، میكروبیولوژی، بیوشیمی، ایمونولوژی، پاتولوژی، هورمون شناسی، آنالیز ادرار و آنالیز اسپرم است. در این بخش‌ها علاوه بر ارائه خدمات روتین آزمایشگاهی، آزمایش‌های تخصصی متعددی نیز ارائه می شود. جهت دستیابی بهتر به اهداف این آزمایشگاه در جهت ارائه بهترین کیفیت انجام آزمایش، از کادر فنی مجرب استفاده شده و در حال حاضر بالغ بر ۱۰۰ نفر نیروی دانشگاهی با مدارج تحصیلی مختلف شامل فارغ التحصیلان علوم آزمایشگاهی و رشته‌های مرتبط اعم از کارشناس، کارشناس ارشد، دکترای تخصصی و متخصص پاتولوژی در این مرکز مشغول به فعالیت هستند. پرسنل آزمایشگاه عطار دوره های متعددی در ارتباط با رشته های تخصصی خود در داخل و خارج از کشور گذرانده اند تا در ارائه خدمات بهتر به مراجعین گرامی، کارآمد باشند.

جهت تحقق هدف مؤسسین آزمایشگاه عطار در ارائه خدمات اختصاصی با کیفیت مطلوب، سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش تجهیزات آزمایشگاه شده است. ارائه خدمات با کیفیت مطلوب به طور عمده به حضور نیروی مجرب و استفاده از تجهیزات به روز، مواد مصرفی و کیت های معتبر و با کیفیت وابسته می باشد. دستگاه پروسسور الایزای هیومن (Human آلمان)، دستگاه کروز (Chorus ایتالیا)، دستگاهImmulite 2000 xpi (Siemens آلمان)، دستگاه Cobas e411 (Roch آلمان) و… برخی از بهترین دستگاه‌های مورد استفاده در این آزمایشگاه هستند. مهم ترین شاخص در انتخاب کیت‌های آزمایشگاهی، کیفیت مطلوب آنهاست و جهت تحقق این هدف، در صورت نیاز کیت‌ها به طور مستقیم از شرکت هایی مانند Siemens و Roch خریداری می شوند. استفاده از سیستم خلأ (وکیوم) جهت نمونه گیری، لوله‌ها و سایر وسایل یکبار مصرف در آزمایشگاه نیز کمک زیادی به ارتقاء کیفیت کرده است.

یکی از بخش‌های فعال آزمایشگاه عطار بخش کنترل کیفیت می باشد. در این آزمایشگاه کنترل کیفیت به روش‌های كشوری، بین آزمایشگاهی و داخل آزمایشگاهی انجام می شود. برای اولین بار سیستم كنترل كیفی بین آزمایشگاهی توسط آزمایشگاه عطار در شهر نیشابور راه اندازی شد. در این سیستم آزمایشگاه های مختلف نتایج آزمایش‌های خود را با یكدیگر مقایسه می نمایند. در سیستم كنترل كیفیت داخل آزمایشگاهی علاوه بر روش روتین از روش Quality Control Blind نیز استفاده می شود.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک عطار که از بهترین آزمایشگاه های شهر نیشابور به شمار می آید، تاکنون موفق به اخذ گواهینامه های بین المللی ISO 9001 و ارزیابی خارجی کنترل کیفی در سال ۲۰۱۰ شده و همچنین، گواهینامه های داخلی کنترل کیفی خارجی را در کلیه زمینه های آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک تا سال جاری کسب کرده است.

آزمایشگاه عطار در روزهای غیرتعطیل، شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7صبح الی ۹ شب و پنجشنبه ها از 7 صبح الی ۵ عصر آماده خدمت رسانی به مراجعین محترم است.

جوابدهی آزمایش‌ها در آزمایشگاه عطار به دو شکل حضوری و غیر حضوری صورت می گیرد. در جوابدهی حضوری، با همراه داشتن قبض مربوطه و ارائه آن به قسمت جوابدهی، جواب آزمایش به مراجعه کننده یا همراه او تقدیم می شود. آزمایشگاه عطار امکانات متنوعی نیز جهت جوابدهی غیر حضوری فراهم کرده است. مراجعین محترم در صورت تمایل می توانند جواب آزمایش خود را از طریق پست، پیک و حتی ایمیل دریافت کنند. علاوه بر این، مراجعین و یا حتی پزشک آن‌ها می توانند جواب آزمایش را به صورت اینترنتی و مراجعه به سایت آزمایشگاه عطار به آدرس www.attarlab.com دریافت کنند. مراجعین برای دریافت جواب اینترنتی باید کد ملی یا شماره پذیرش و شماره تلفن همراه خود را در کادر مشخص شده وارد کنند. پزشکان محترم نیز برای دریافت جواب آزمایش بیماران خود کافیست نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنند (لازم به ذکر است، نام کاربری پزشکان کد نظام پزشکی و کلمه عبور نیز طی تماس با آزمایشگاه عطار خدمت آن‌ها ارائه می شود).

آزمایشگاه عطار برای رفاه حال مراجعین خارجی نیز امکانات ویژه ای در اختیار آن ها قرار داده است. این آزمایشگاه بین مراجعین خارجی و ایرانی تفاوتی قائل نبوده و هزینه های تعریف شده هر آزمایش، برای همه یکسان است. علاوه بر این، برای سهولت کار مراجعین خارجی، برخی پرسنل آزمایشگاه به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط کافی داشته و به حضور مترجم برای این مراجعین نیازی نمی باشد.

مراجعین خارجی همچنین می توانند بدون حضور در آزمایشگاه، از امکان پذیرش، نمونه گیری و پرداخت هزینه‌ها در محل مورد نظر نیز استفاده کنند. توضیحات کامل مربوط به این امکان رفاهی در قسمت نمونه گیری غیر حضوری ارائه شده است.

آشنایی با پرسنل آزمایشگاه پاتوبیولوژی عطار

آقای آذرشب

آقای آذرشب

سوپر وایزر و کارشناس ارشد علوم آزمایشگاهی

کارشناس ارشد علوم آزمایشگاهی

آقای سمیعی نیک

آقای سمیعی نیک

مدیر مالی و اداری

کارشناس ارشد حسابداری

دکتر معروضی

دکتر معروضی

موسس و مسئول فنی

متخصص کلینیکال و آناتومیکال پاتولوژی

یاسر عین آبادی

یاسر عین آبادی

مدیر IT

کارشناس ارشد فناوری اطلاعات